Działalność Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku

Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Akademickie Koło KSM przy Uniwersytecie w Białymstoku

Zrzeszamy studentów, którzy nie wstydzą się swojej wiary i chcą zadbać o własny rozwój intelektualny i duchowy. Założeniu Koła przyświecał zamiar działania w murach białostockich uczelni, szerzeniu wsród środowiska akademickiego chrześcijańskich wartości oraz afirmacja mądrego życia, opartego na poszanowaniu godności ludzkiej, pielęgnowaniu ideałów i wykorzystywaniu potencjału młodości. Chcemy aby Uniwersytet był dla studentów miejscem nie tylko podręcznikowej nauki lecz przede wszystkim miejscem prawdziwej wymiany myśli i poglądów, miejscem gdzie bada się sprawy ważne i najważniejsze.

Nasza krótka historia

Powstaliśmy spośród członków KSMu, oraz Duszpasterstwa Akademickiego. Formą naszej organizacji nawiązujemy do kół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które funkcjonują od wielu lat przy uczelniach w całej Polsce. Zarejestrowanie na uczelni daje nam szersze pole do działania i więcej instrumentów, dzięki którym możemy sprawniej realizować swoje cele. Choć w nazwie mamy „KSM”, jesteśmy jedną z grup Duszpasterstwa Akademickiego – spotykamy się w piwnicach akademickich, działamy pod opieką i dzięki wsparciu księży zajmujących się Centralnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Akademickiego przy katedrze. Udało nam się ukonstytuować prawnie nasze Koło na uczelni w 2014 roku. Od tego czasu zaangażowaliśmy się w projekcje filmowe, organizację Dni Godności Życia, a także poświeciliśmy pierwszemu, dużemu dziełu – konferencji naukowej pt „(R)ewolucja macierzyństwa”. Sukces tego wydarzenia inspirował nas do tego aby kontynuować cykl debat z hasłem (R)ewolucja i zaowocował kolejną - "(R)ewolucją ojcostwa". Odnajdujemy się w działaniach, które jako wydarzenia naukowe dostarczają merytorycznej wiedzy w ważnych dziedzinach, a mimo to, są przyjemne i łatwe w odbiorze - do czego przykładamy szczególną wagę.

Jeżeli szukasz grupy, do której mógłbyś/mogłabyś przynależeć, rozwijać się w niej, działać i wykorzystywać w pełni swoje studenckie lata – zapraszamy Cię serdecznie! Zawsze jest dobry moment aby do nas dołączyć!

Spotykamy się w środy o godzinie 17:00 w trybie cotygodniowym lub dwutygodniowym (w zależności od tego nad czym aktualnie pracujemy), dlatego jeżeli wybierasz się - napisz do nas!

E-mail: ak.ksm.uwb@gmail.com

Tel: 798 598 506 - Julita Rząca

Możesz nas znaleźć również na Facebooku, a po więcej informacji zajrzyj na stronę www.ksm.uwb.edu.pl !