Działalność Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku

Ruch Światło - Życie

znak ruchu światło - życie Ruch Światło-Życie (znany powszechnie jako Oaza) - jeden z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Ruch ten powstał w Polsce, a jego założycielem był sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.
Ruch gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół (nazywany także Oazą Rodzin). Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie stara się wychowywać "dojrzałych chrześcijan".

Znakiem rozpoznawczym Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol ??? ??? (czyt. phos-dzoe) - greckie słowa „światło” i „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego.

Ruch Światło-Życie także dla studentów i dorosłych

Często „oaza” kojarzona jest z dziećmi i młodzieżą, ewentualnie z rodzinami, które należą do Domowego Kościoła, mało kto ma świadomość, że do Ruchu Światło-Życie można należeć jako osoba dorosła. Wychodząc na przeciw potrzebom wielu osób przedstawiamy propozycję spotkań dla studentów i dorosłych. Jeżeli studiujesz, pracujesz, bądź po prostu szukasz swojego miejsca w Kościele...
Przyjdź do nas!
Studencka Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza osoby, które chcą wejść na drogę formacji, a także tych, którzy już tą droga kroczą lub kroczyli. Spotkania odbywają się we wtorek o godz. 20.15 w Piwnicy Akademickiej


Więcej o Ruchu Światło-Życie można dowiedzieć się na stronie internetowej: www.oaza.pl

Ruch Światło-Życie w Diecezji Białostockiej ma także własną stronę: www.oaza.bialystok.pl