Aktualności

Wielkopostna Akcja Charytatywna - pomagamy małej Karolince!

Wielkopostna Akcja Charytatywna - pomagamy małej Karolince!

Wzorem ubiegłych lat tak i również w tym roku w czasie Wielkiego Postu organizowana jest charytatywna akcja przygotowywania ozdób wielkanocnych. Każdy może przybyć do Piwnicy akademickiej aby stworzyć świąteczne ozdoby, które to będą sprzedawane podczas akademickich rekolekcji wielkopostnych a dochody uzyskane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na charytatywny cel.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony zostanie w tym roku na pomoc dla prawie 3 letniej Karolinki i jej mamy. Karolinka urodziła się jako wcześniak, ważyła 700 gram, cierpi na porażenie mózgowe. Jest dzieckiem leżącym, oddycha przez tracheotomię, nie przełyka śliny, jest sztucznie karmiona, potrzebuje opieki 24 godziny na dobę. Karolinka rozwija się, ale centralny układ nerwowy ma mocno uszkodzony. 5 razy w tygodniu jest rehabilitowana, i na to najbardziej potrzeba naszego wsparcia.

Być może ktoś myśli, że to nie dla niego, bo nie ma talentu. Tutaj Was zaskoczymy, że i bez tego można stworzyć przy pomocy innych kolegów i koleżanek ciekawe rzeczy. Potrzebne są tylko dobre chęci, przełamanie się i przybycie do Sekretariatu Piwnicy akademickiej na ul Kościelnej 2, codziennie od poniedziałku do piątku od 26 lutego do 16 marca od godziny 17 i spróbowanie stworzenia czegoś dla dobra innych. Serdecznie zapraszamy. Akcję pilotują Stypendyści Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia oraz Caritas Academica


Autor: Beata